AC Sparta Praha

Jiná dimenze trénování

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

6. 4. 2018 | 9:35zpět na seznam novinek

Novým členem realizačního týmu Pavla Hapala se stal jeho dlouholetý asistent Oto Brunegraf. Slovenský trenér se ve čtvrtek připojil k týmu a poskytl rozhovor pro klubový web a jak sám přiznává, těší se na spolupráci s hráči Sparty.

Ve čtvrtek jste se připojil k týmu a setkal jste se s hráči i ostatními členy realizačního týmu. Jak na vás zatím Sparta působí?

Je to všechno hodně rychlé, protože jsem se do Prahy přesunul ve středu večer. S Pavlem jsem ale byl v kontaktu pořád, takže jsem měl dost informací. Budu asi potřebovat chvíli čas, než si zvyknu na nová jména a všechny hráče budu znát lépe. Ale to je normální a přirozený proces, nebude to trvat dlouho.

S Pavlem Hapalem spolupracujete jedenáct let. Jak byste vaší spolupráci popsal?

Je to celkem slušné manželství. Pevně věřím, že na naši spolupráci z minulosti navážeme a přinese to úspěchy, je nejvyšší čas. Je potřeba nyní se připravit na nejbližší zápas a zvládnout ho. Věřím, že štěstí, které občas chodí z Česka na Slovensko, tentokrát přišlo opačným směrem a budu dělat vše, abych týmu pomohl.

Jak vaše spolupráci s hlavním trenérem probíhá?

S Pavlem řešíme vše směrem k týmu v podstatě neustále. Ať už před nebo po tréninku, tak ale i ve volném čase. Naše debaty jsou vždy konstruktivní. Pro nás oba je důležitá disciplína a svižný pracovní režim, který je základem k tomu, aby hráči byli úspěšní.

Sparta má momentálně za sebou pět remíz. Viděl jste zápasy po příchodu Pavla Hapala? Co se podle vás musí změnit, pokud můžete říct váš pohled zvenčí?

Ano, zápasy jsem viděl. Ta utkání jsou si velmi podobná. Sparta začne zápas dobře, dostane se do vedení, prosazuje se a má navrch, ale poté přichází útlum. Je potřeba se naučit pracovat po celý zápas, aby ten útlum nepřišel a dařilo se vydržet ve stejném nasazení po celé utkání. Vyvarovat se chyb, které předcházely inkasovaným gólům. Zní to jednoduše, ale určitě vymyslíme něco, čím to konečně zlomíme.

Setkáváte se zde s celou řadou zahraničních hráčů, jak se na spolupráci s nimi těšíte?

Fotbalový jazyk je podobný ve všech zemích. Moc se těším na spolupráci s hráči Sparty, protože mají velkou kvalitu. Je na nich vidět i v tréninku, jak moc dobří jsou, protože dají každému cvíčení kvalitu a je radost to sledovat. Můžete vymyslet sebelepší cvičení, ale když je to přerušované nepřesnostmi, tak vás to ani netěší, ale když se dělá vše bez problémů, na sto procent, tak je to úplně jiná dimenze trénování, protože z toho máte upřímnou radost. My, trenéři, ale musíme donutit všechny hráče, aby to prezentovali i v zápasech.

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři