Janko zařídil výhru

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

14. 7. 2017 | 18:27zpět na seznam novinek

Sparťané zakončili soustředění v Rakousku výhrou 1:0 nad třetiligovým anglickým Blackburnem Rovers. Výhru svou premiérovou trefou za Spartu zařídil ve druhém poločase Marc Janko. Téměř dvacet minut na trávníku strávil Tomáš Rosický, který nastoupil v průběhu druhého poločasu.

Právě rakouský střelec vůbec poprvé nastoupil za Spartu v základní sestavě, v duelu s Ingolstadtem do hry zasáhl v průběhu druhé půle.

Proti Angličanům začali sparťané dobře a tvrdou ránu Josefa Šurala z úhlu musel vyrazit brankář Raya.

Poté ale převzali iniciativu hosté, kteří hrozili častými centry do vápna a udržovali si územní převahu. Největší šanci si vypracoval Conway, který unikl po levé straně, nacentroval, a před dobíhajícím Nyambem na poslední chvíli míč hlavou odvrátil Vatajelu

Do druhé půle nastoupili sparťané doslova jako vyměnění. Svého soupeře začali rychle přehrávat a šance na sebe nenechaly dlouho čekat.

Nejprve Lafata tvrdou ranou z dobré střelecké pozice trefil pouze obránce, když ale Michal Kadlec v 50. minutě odcentroval z levé strany, Marc Janko se nemýlil a lehkou tečí podél brankáře otevřel skóre.

David Lafata mohl krátce nato právě po Jankově pasu skóre navýšit, jenže soupeřův brankář Raya předvedl skvělý zákrok a míč vykopl.

V závěru utkání mohl Blackburn vyrovnat po chybě ve sparťanské obraně, unikajícího Grahama ale výtečně vychytal Koubek.

AC Sparta Praha – Blackburn Rovers FC 1:0 (0:0)

Branky: 50. Janko

Sparta: Koubek – Karavaev (46. Zahustel), Štetina, Piško, M. Kadlec – Frýdek, Sáček (71. Rosický) – Šural (71. V. Kadlec), Lafata (65. Matoušek), Vatajelu (46. Plavšić) – Janko (71. Juliš).