AC Sparta Praha

Hráči zaslouží uznání

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

7. 5. 2017 | 19:46zpět na seznam novinek

Sparťanští fotbalisté stejně jako před rokem porazili v domácím ligovém utkání Liberec. Zatímco minulý rok vyhráli 3:0, tentokrát brali tři body za výhru 1:0 díky trefě Davida Lafaty. Trenér Petr Rada byl po zápase s výhrou spokojený i s ohledem na početnou marodku a komplikace při skládání sestavy.

„Pro nás je nejdůležitější, že jsme vyhráli. Některé pasáže nebyly podle našeho gusta, ale s ohledem k našemu stavu a slepené sestavě, tak z tohoto pohledu hráči zaslouží uznání. Od středy nám zase odpadávali hráči kvůli zdravotním problémům a trénujeme v deseti hráčích, což není jednoduché.

Soupeř není mužstvem, které by mělo hrát o záchranu. Vyhráli tři zápasy v řadě a měli jistou záchranu. Měli jedinou šanci hned na začátku, pak už jsme je do ničeho nepustili, čehož si také cením. Sami jsme trefili na konci poločasu tyč a celkově jsme prvních dvacet minut po změně stran byli dominantní a vstřelili jsme gól.

Jsem rád, že jsme to dotáhli do vítězného konce i přes nucená střídání a to, že soupeř dohrával se třemi útočníky a výškovou převahou. Až na jednu situaci jsme ten závěr zvládli, ale měli jsme určitě využít lépe brejkové situace lépe. Hráči zaslouží kompliment, protože odvedli výkon na stoprocentní výkon,“ hodnotil zápas trenér Rada na tiskové konferenci po zápase, kde se také vyjádřil k rozsáhlé marodce.

„Někteří hráči mají dlouhodobé zranění, ale například Juliš se po problémech dostal do tréninku, hrál za juniorku, ale zase ho skolila chřipka. Vatajelu také nebyl jistý před zápasem, Mareček vypadl na posledním tréninku kvůli svalovému problému. Po mém příchodu se sice zvýšily tréninkové požadavky, ale když trénujeme v deseti lidech, tak to ani nejde hnát do velké intenzity, i když právě v tom malém počtu hráčů v tréninku, je to pro ně náročnější. Nikdy jsem tolik zraněných hráčů nezažil, na můj vkus je ten počet abnormálně vysoký,“ řekl Petr Rada ohledně velké marodky letenského týmu.

„Hráči určitě nejsou bolestínci, ale někteří hráči jsou zkrátka ke zraněním náchylnější. Například Václav Kadlec marodí prakticky od derby, ale není to o tom, že by nechtěl hrát. Naopak, on chce hrát, ale do hry ho nepustí lékaři po všech vyšetřeních a testech, to jen tak pro představu. Příští týden by se nám měl vrátit Josef Šural, který měl trest. Budeme čekat, jak na tom budou Lukáš Juliš a Václav Kadlec, ale například Lukáš Mareček zřejmě na příští týden připraven nebude,“ dodal trenér.

 

 

 • Petr Rada
 • Petr Rada a Michal Sáček
 • Petr Rada

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři