Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

9. 12. 2017 | 14:15zpět na seznam novinek

Velké množství sparťanských fotbalistů působí v sezóně 2017/2018 na hostování v jiných klubech. Jak si na podzim vedli?

Rudolf Reiter (Bohemians Praha 1905)

Během podzimní části sezóny nastoupil do patnácti ligových zápasů (jedenáctkrát v základní sestavě), ve kterých odehrál rovných 900 minut. Dvakrát se dokázal prosadit i střelecky a připsal si také dvě asistence. Při prohře v MOL Cupu s druholigovou Vlašimí odehrál 85 minut.

Jakub Nečas (Bohemians Praha 1905)

Stejně jako Rudolf Reiter i další sparťanský hráč působící v Bohemians odehrál 790 minut v patnácti ligových startech. V nich si připsal jeden gól, jednu asistenci a dvě žluté karty. Do zápasů domácího poháru nezasáhl.

Viktor Budinský (Bohemians Praha 1905)

Talentovaný slovenský brankář se do sestavy Bohemians neprosadil a nezasáhl do žádného z podzimních ligových zápasů. Odchytal pouze 120 minut v zápase MOL Cupu proti Vlašimi, ve kterém Bohemians podlehli Vlašimi po penaltovém rozstřelu.

Martin Nový (FC Vysočina Jihlava)

Krajní obránce odehrál v dresu Jihlavy 1155 minut ve čtrnácti ligových zápasech. V nich také nasbíral 4 žluté karty. Z kádru Jihlavy je na čtvrtém místě, co se týče počtu odehraných minut. V domácím poháru odehrál 114 minut. V osmifinále proti Slavii vstřelil jediný gól při prohře 1:3.

Juraj Chvátal (MŠK Žilina)

Slovenský obránce odehrál během podzimu 758 minut v deseti startech za A tým Žiliny v nejvyšší slovenské soutěži. Čtyřikrát nastoupil také v druhé lize za rezervu a tři zápasy odehrál také ve slovenském poháru. V letním předkole Ligy mistrů proti Kodani odehrál čtyři minuty v domácím utkání.

Daniel Holzer (FC Fastav Zlín)

Krajní obránce či záložník odehrál v dresu Zlína 1260 ligových minut. Ve všech patnácti zápasech, do kterých zasáhl, nastoupil v základní sestavě. Do statistik si připsal dvě asistence. V zápasech základní skupiny Evropské ligy nastoupil do všech šesti utkání.

Vukadin Vukadinović (FC Fastav Zlín)

Srbský ofenzivní fotbalista během podzimní části zasáhl do devíti ligových utkání, ve kterých si připsal jeden gól a jednu žlutou kartu. Odehrál celý zápas v MOL Cupu proti Písku a zasáhl do pěti zápasů ve skupině Evropské ligy, ve kterých se střelecky neprosadil a nasbíral pouze jednu žlutou kartu.

Mario Holek (FK Dukla Praha)

Po zranění nastoupil k prvnímu zápasu v dresu Dukly 19. října proti Slovácku. Následně odehrál také celý zápas proti Brnu a Karviné. V polovině listopadu pak odehrál 66 minut proti Slavii, které Dukla tehdy podlehla vysoko 0:5. Celkově tedy odehrál 336 minut.

Zinedin Mustedanagić (FK Dukla Praha)

Bosenský reprezentant do jednadvaceti let nasbíral pouze 464 minut v devíti utkáních, gólově se prosadil v zápasech proti Bohemians a Jihlavě. Při prohře Dukly v MOL Cupu na hřišti Domažlic odehrál pouze závěrečných dvanáct minut.

Jan Vondra (MFK Karviná)

Dvaadvacetiletý obránce nastoupil v dresu Karviné k pěti ligovým zápasům. Proti Bohemians a Zlínu střídal, proti Teplicím, Plzni a Dukle odehrál celé utkání. V polovině září odehrál celé utkání v MOL Cupu proti Kroměříži, kterou Karviná porazila 4:0.

Daniel Turyna (SK Dynamo České Budějovice)

Během podzimu odehrál pouze 65 minut, když nastoupil do zápasů proti Příbrami, Varnsdorfu a Viktorii Žižkov coby střídající hráč. Gólově se neprosadil.

Jakub Moravec (SK Dynamo České Budějovice)

I druhý sparťanský hráč hostující v Budějovicích sbíral na podzim odehrané minuty pouze jako střídající hráč. Celkově nastoupil do sedmi zápasů, ve kterých odehrál 89 minut.

Jiří Kulhánek (FC Slovan Liberec)

V ligové soutěži nastoupil do 11 utkání, ve kterých odehrál 811 a připsal si jednu žlutou kartu. Ve dvou zápasech MOL Cupu odehrál 194 minut.

Matěj Pulkrab (FC Slovan Liberec)

Ačkoliv zasáhl do patnácti ligových utkání, jen pětkrát byl v základní sestavě. Jediným podzimním ligovým gólem rozhodl o výhře 1:0 nad Zlínem v prvním kole. Střelecky se mu ale dařilo v MOL Cupu, když se prosadil dvakrát proti Hodonínu i Karviné a pomohl Liberci k postupu.

Filip Havelka (FC Slovan Liberec)

Devatenáctiletý střední záložník nasbíral 141 ligových minut v šesti zápasech. Stihl dát premiérový ligový gól, ale také premiérovou červenou kartu. V MOL Cupu odehrál celé utkání včetně prodloužení proti Hodonínu.

Lukáš Vácha (FC Slovan Liberec)

V dresu Liberce naskočil pouze do tří ligových zápasů v roli střídajícího hráče a odehrál 55 minut. Ve dvou zápasech MOL Cupu proti Hodonínu a Karviné odehrál 123 minut.

Milan Kadlec (FC Sellier & Bellot Vlašim)

Třináct zápasů a 888 odehraných minut v rámci druhé nejvyšší soutěže včetně jedné žluté karty. V poháru odehrál 120 minut proti Zlínu, kterému druholigová Vlašim podlehla po prodloužení.

Tomáš Cabadaj (FC Sellier & Bellot Vlašim)

Pět druholigových startů, z toho čtyřikrát v základní sestavě. O větší porci odehraných minut jej připravily i zdravotní problémy.

Tomáš Wiesner (FC Sellier & Bellot Vlašim)

Dvacetiletý fotbalista odehrál patnáct zápasů, ve kterých nasbíral 1205 minut, vstřelil jeden gól a pětkrát viděl žlutou kartu.

Filip Hašek (FC Sellier & Bellot Vlašim)

V rámci druhé ligy nastoupil do dvanácti zápasů, ve kterých odehrál 991 minut a v zápase proti Hradci Králové vstřelil svůj jediný gól.

Václav Dudl (FC Sellier & Bellot Vlašim)

Nejmladší ze sparťanů hostujících ve Vlašimi nastoupil během podzimu pouze pětkrát jako střídající hráč a odehrál 121 minut.

Petr Plachý (FC Sellier & Bellot Vlašim)

Třikrát v základní sestavě, třikrát jako střídající hráč. Petr Plachý nasbíral v dresu Vlašimi v druhé lize 285 minut a jednu žlutou kartu.

Milan Piško (FC Sellier & Bellot Vlašim)

Důrazný obránce odehrál devět druholigových zápasů a nasbíral pět žlutých karet. Odehrál také dva zápasy v MOL Cupu proti Bohemians a Zlínu. Oba se prodlužovaly, a nakonec rozhodovaly o postupujícím penalty.

Václav Penc (FC Sellier & Bellot Vlašim)

Třikrát nastoupil v základní sestavě Vlašimi v rámci druhé ligy a odehrál 238 minut. Při prohře s Třincem na začátku listopadu vstřelil jeden ze dvou gólů svého týmu.