AC Sparta Praha

Góly jsme soupeři darovali

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

27. 7. 2017 | 23:08zpět na seznam novinek

Sparťané v úvodním utkání třetího předkola Evropské ligy na hřišti Crvene Zvezdy Bělehrad podlehli 0:2, když se domácí trefili v obou poločasech. Trenér Andrea Stramaccioni po zápase kritizoval hráče za laciný úvodní gól po hrubé chybě, ale stále věří, že Sparta může postoupit do další fáze.

„Nemůžeme srovnávat tento zápas s generálkou, to byla ještě příprava. Byl jsem ale hodně nespokojený s prvními patnácti minutami, protože jsme nabídli soupeři příliš mnoho prostoru na všechno. Navíc jsme inkasovali velmi laciný gól, který nemůžete takhle inkasovat po hrubé chybě. Tento gól změnil zápas, byla to zbytečná chyba,“ uvedl trenér na úvod pozápasové tiskové konferenci.

„Každý z hráčů věděl, co má dělat. Ale při prvním gólu vypadali, že snad spí. Vůbec nereagovali na hru. Nesmíme v takovém zápase dát soupeři takový dárek,“ byl trenér kritický.

Bohužel jsme přišli o Bogdana Vatajelu, který musel opustit hřiště kvůli poraněnému kotníku. I přesto jsme hráli druhý poločas lépe a vypracovali jsme si dvě šance, ale bohužel jsme je neproměnili. U druhého gólu jsme udělali technickou chybu,“ pokračoval Stramaccioni.

„Nechci hodnotit jednotlivé hráče, ale dva nebo tři hráči hráli pod své možnosti. Musíme na tom zapracovat a musí se to změnit. Všichni musí hrát na maximum, ale u dvou nebo třech hráčů jsem to bohužel neviděl,“ uvedl sparťanský trenér.

„Nesmíme v odvetě opakovat chyby, kterému jsme udělali v úvodním zápase. Zápas musíme odehrát jinak a stále věřím, že před sparťanskými fanoušky na Letné vyhrajeme. I přes prohru zůstávám pozitivní. Věděli jsme, že změn bude hodně. Klub se rozhodl nastartovat novou éru a věděli jsme, že to nebude jednoduché. Nechci ale hodnotit vše po prvním prohraném zápase, to by nemělo žádný smysl,“ dodal trenér.

 

 • Andrea Stramaccioni

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Šála ACS Hradčany

  350 Kč

  Kup

 • Kšiltovka logo Sparta

  390 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři