Gólový návrat do repre

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

9. 10. 2017 | 13:00zpět na seznam novinek

Václav Kadlec se do národního týmu vrátil stylově a jako střídající hráč se v závěrečném duelu kvalifikace proti San Marinu dokázal gólově prosadit.

Za reprezentaci Vašek naposledy nastoupil v říjnu minulého roku v domácím zápase proti Ázerbájdžánu a v nominaci trenéra Karla Jarolíma tak chyběl téměř celý rok. Jakkoliv překvapivá jeho nominace na poslední dva zápasy kvalifikace mohla být, ukázal Kadlec trenérovi, že byla rozhodně opodstatněná.

„Bylo to super! Jsem rád, že jsem si zase mohl za reprezentaci zahrát, alespoň na pár minut,“ pochvaloval si Vašek po utkání se San Marinem, které český výběr ovládl jednoznačně 5:0 a do kterého útočník naskočil na závěrečných dvacet minut.

Právě pátý gól sám vstřelil a udělal tak gólovou tečku za kvalifikací, která pro český tým bohužel postupem na světový šampionát neskončila. Kadlec navíc ve třiaosmdesáté minutě nechal vzpomenout na sparťanskou spolupráci s Bořkem Dočkalem, jehož přesný centr z pravé strany poslal neomylně do sítě.

„Spolupráce zafungovala skvěle, bylo by super ji třeba zase jednou obnovit. Ten gól už nějakou chvíli visel ve vzduchu, do vápna létal jeden centr za druhým a bylo jen otázkou času, než to tam někdo uklidí,“ popisoval svou trefu Kadlec.

Do zápasu se San Marinem Václav naskočil s pro něj netypickým číslem 21. To ve Spartě nosí tradičně David Lafata, o poctu kapitánovi však v neděli večer nešlo.

„Bylo to asi tím, že jsem byl donominovaný na poslední chvíli. Jednadvacítku obvykle nosí Milan Škoda, který je zraněný, a tak jsem ji asi dostal po něm,“ vysvětlil Václav Kadlec.