Čtyři góly čínskému týmu

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

17. 1. 2018 | 17:55zpět na seznam novinek

Letenský tým má za sebou jediné utkání na úvodním zimním soustředění ve Španělsku. V prvním poločase zápasu proti čínskému týmu Tianjin Quanjian se prosadili svěřenci trenéra Stramaccioniho třikrát, v druhém poločase přidali další gól. Nakonec porazili čínský celek 4:1.

Sparťané nastoupili do jediného přípravného zápasu v rámci úvodního zimního soustředění bez Václava Kadlece a Josefa Šurala, u kterých realizační tým nechtěl riskovat možnost zranění.

V úvodních deseti minutách měli sparťané k dispozici několik rohových kopů, ale z žádného nic nevytěžili. Prosadili se až v osmnácté minutě po přímém kopu, který si vzal na starosti Vatajelu a na centr z jeho levačky si ve vápně naskočil David Hovorka a otevřel přesnou hlavičkou skóre zápasu – 1:0.

O pět minut později sparťané vedli o dvě branky, když David Hovorka kolmou přihrávkou našel ve vápně Tala Ben Chaima, jenž si míč zasekl a prostřelil brankáře – 2:0.

Třetí branka zápasu padla jen o tři minut později, kdy Ondra Zahustel nevzdal souboj o míč ve vápně soupeře a skluzem přihrál Ben Chaimovi, jenž poslal míč do sítě podruhé během tří minut – 3:0.

Soupeř se během prvního poločasu k ničemu nedostal, Martin Dúbravka pouze zlikvidoval několik centrů, jinak obrana pracovala spolehlivě a čínský tým včetně belgické hvězdy Axela Witsela do zakončení nepustila.

Po změně stran sparťané dál kontrolovali hru a svou převahu proměnili i ve čtvrtý gól, který padl v 65. minutě. Sparťané se dostali narážečkou od rohového praporku, Ben Chaim proběhl s míčem z vlastní poloviny až k brance soupeře a centrem našel hlavu Frýdka, který zvýšil na 4:0.

Soupeři se nakonec podařilo čtvrt hodiny před koncem snížit na 1:4. Martin Dúbravku obdržel míč od obránců, ale nestihl včas přihrát a Zhang Cheng poslal míč do odkryté branky.

V závěru se do hry dostali také Václav Drchal či Youssouf Dao a sparťané se také prosadili popáté v utkání střelecky, ovšem gól nebyl uznán pro ofsajd.

V jediném utkání na úvodním soustředění zimní přípravy tak letenský tým zvítězil 4:1.

AC Sparta Praha – Tianjin Quanjian FC 4:1 (3:0)

Branky: 18. Hovorka, 23. a 26. Ben Chaim, 65. M. Frýdek – 76. Zhang Cheng.

Sparta: Dúbravka (82. Bičík) – Zahustel (67. Karavaev), Hovorka, Štetina, Kadlec M. – Mavuba (46. Kulhánek), Sáček, Frýdek (82. Drchal) - Ben Chaim (70. Mustedanagić), Lafata (57. Plavšić), Vatajelu (86. Dao).

Tianjin: Zhang Lu - Wang Jie, Zhao Xuri, Huang Long, Zhang Cheng, Wang Xiaolong, Mi Haolun, Axel Witsel, Anthony Modeste, Sun Ke, Wang Yongpo.