AC Sparta Praha

Aktivní výkon jako s Krasnodarem

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

9. 3. 2016 | 18:10zpět na seznam novinek

Sparťanské fotbalisty čeká již ve čtvrtek večer úvodní osmifinále Evropské ligy proti Laziu Řím. Sparťané v čele s trenérem Zdeňkem Ščasným věří, že je zaplněný letenský stadion požene za tím nejlepším možný výsledkem do odvety v Římě.

„Kabina se na tento zápas těší, protože tyto zápasy jsou pro nás svátkem. Přehnanou motivaci z nich ale necítím. Bude vyprodáno a věřím, že nás podpoří k co nejlepšímu výkonu. Hráči jsou ale dost zkušení na to, aby do zápasu nešli přemotivovaní. To jako problém opravdu nevidím,“ podotkl kouč.

„Viděl jsem čtyři zápasy Lazia, a i když se jim v lize moc nedaří, tak mají velkou sílu. Oni řeší více Evropskou ligu, protože je asi jedno, na jaké pozici v tabulce skončí. V zápasech Evropské ligy proti Galatasarayi na mě udělali velký dojem. Mají velkou sílu i v šířce kádru, protože do každého zápasu mají možnost postavit několik hráčů a není vidět příliš velký rozdíl. To se týká hlavně ofenzivy, kde mají výborné hráče,“ řekl trenér Ščasný na adresu soupeře. „Slabé stránky si ale s dovolením nechám pro sebe,“ pokračoval s úsměvem.

„Marek Matějovský by měl trénovat stoprocentně, o jeho případném nasazení se rozhodneme až po tomto tréninku,“ uvedl kouč na adresu sparťanského záložníka.

„O sestavě máme téměř jasno. David odehrál po dlouhé době zápas proti Jablonci, dal branku a při střídání toho měl plné zuby, ale nemyslím si, že pro Italy je tak moc zásadní, kdo proti nim nastoupí,“ reagoval trenér na dotaz směřující na očekávání italského týmu, že nastoupí nejlepší sparťanský střelec v historii evropských soutěží.

„Speciálně na Kloseho jsme se nepřipravovali, spíš na tým jako takový. Když už je na hřišti, tak má velkou sílu ve vápně. Nemusel jsem na něj ale hráče extra upozorňovat, všichni vědí, čeho je schopný,“ řekl trenér na adresu zkušeného fotbalisty, který je nejlepším střelcem v historii světových šampionátů.

„Série neporazitelnosti v této sezóně je sice hezká věc, ale takhle nad tím nepřemýšlím. Přiznám se, že bych radši dvakrát prohrál ve skupině a teď dvakrát porazil Lazio a postoupil do čtvrtfinále,“ usmíval se trenér.

„Krasnodar jsme překvapili aktivní hrou, hráli jsme agresivně a hráči plnili vše na sto procent. Možná to ruský tým podcenil, nevím. My potřebujeme předvést minimálně stejný výkon a musí nám vyjít úplně vše. Že by ale výhry nad Krasnodarem byly způsobené jen rozestavením nebo taktikou, tak s tím nesouhlasím,“ řekl kouč.

„Udělal by mi radost výkon i výsledek s Krasnodarem. To bych bral nyní před zápasem, po něm to může být jiné. Uvidíme ve čtvrtek večer…“

 

 

 • Tomáš Malý, Zdeněk Ščasný a Stanislav Hejkal
 • Zdeněk Ščasný, Tomáš Stránský
 • Zdeněk Ščasný
 • Zdeněk Ščasný
 • Zdeněk Ščasný

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři