0:0, 0:0, 0:0…

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

7. 4. 2017 | 8:16zpět na seznam novinek

Po remíze v derby se liga vrací zpět na Letnou. Sparta hostí v rámci třiadvacátého kola brněnskou Zbrojovku a tým trenéra Svatopluka Habance přijíždí na Letnou s tím, že v jarní části sezóny ještě neprohrál. I díky čtyřem bezbrankovým remízám.

Po šestnácti podzimních kolech byla brněnská Zbrojovka na čtrnáctém místě, tedy na první nesestupové příčce. Pouze dvě vítězství byla zklamáním. Zvlášť, když si vedení klubu slibovalo vylepšení pozice po příchodu nového trenéra Svatopluka Habance.

Brno odehrálo během zimní přestávky osm zápasů, ve kterých třikrát vyhrálo, třikrát remizovalo a dvakrát prohrálo. Porážky si připsali brněnští hráči s Pardubicemi (0:5) a s Těrekem Groznyj (1:3).

Nejzásadnějšími změnami v kádru brněnského týmu během zimy byly odchody Aloise Hyčky do Teplic a odchod Michala Škody do norského Lillestromu. Autor deseti ligových branek v této sezóně byl spojován s odchodem do zahraničí v průběhu celé zimní přestávky, ale nakonec k tomu došlo až na konci března.

Devětadvacetiletý fotbalista, který v minulosti hrál za Bohemians, Viktorii Žižkov či České Budějovice, odešel do norského klubu Lillestrom SK a Zbrojovka tak přišla o autora deseti z jednadvaceti vstřelených branek v této sezóně.

Čtrnáct remíz

Zbrojovka zahájila jarní část sezóny remízou 1:1 na hřišti Teplic, když na úvodní gól domácího Filla dokázali reagovat brněnští ještě do přestávky, kdy Grigar vyrazil před sebe střelu z přímého kopu a dobíhající obránce Vondrášek si vstřelil vlastní gól. Jedinou jarní výhru si připsali brněnští v druhém jarním zápase, kdy díky gólu ex-sparťana Jakuba Řezníčka porazili liberecký Slovan.

V následujících čtyřech zápasech svěřenci trenéra Svatopluka Habance hráli postupně se Slováckem, Bohemians, Hradcem Králové a Duklou. A všechny tyto zápasy skončily remízou 0:0. Zbrojovka tak na svém kontě má už čtrnáct remíz.

Proti Dukle to mohl zlomit záložník Jakub Přichystal, ale ani jemu se v největší šanci zápasu nezadařilo. „Musíme se chytit gólem. Podle mě máme trému a potřebujeme štěstí. Měl jsem dát gól. Dával jsem to placírkou a ještě to přede mnou skočilo a blbě jsem to trefil. Kdybych to dal víc nahoru, byl by to gól,“ litoval po zápase s Duklou.

Oba celky měly několik slibných možností. Za Zbrojovku je vytvářeli záložníci Zavadil a Ashiru, chybělo však pořádné zakončení. Brněnští se už museli obejít bez zmiňovaného Michala Škody, který v týdnu před zápasem přestoupil do Norska. „Ale v momentální formě mu stejně branka chyběla tak jako celému týmu,“ podotkl brněnský trenér Svatopluk Habanec.

Na dvanáctou Zbrojovku se o uplynulém víkendu natlačily týmy ze dna tabulky. Do konce ligy zbývá 8 kol, a i když si Zbrojovka oproti podzimu polepšila o dvě místa v tabulce, čeká ji boj o záchranu. „Bude to tuhý boj,“ tuší Habanec. Jednou z domácích remíz v této sezóně je i ta ze zápasu se Spartou. Na začátku října tehdy utkání skončilo remízou 3:3. Jak to dopadne tentokrát na Letné?